کلر تهدیدی بسیار جدی و واقعی برای سلامت بدن

امروزه به خاطر استعمال همگانی کلر برای ضد عفونی کردن آبها،واژه کلر زنی مترادف با ضد عفونی است.اما باید توجه داشت که هر چند کلرجزء مواد ضد عفونی کننده به حساب می آید.اما همواره به عنوان ضد عفونی کننده مصرف نمی شودیکی از عمده ترین و بحث بر انگیز ترین راههای ورود کلر به بدن دوش گرفتن است شاید اثرات زیانبار آن از نوشیدن آب کلرزده شده بیشتر است تحقیقات و مستندات نشان داده که بدن در طی یک دوش 10 دقیقه ای مواد شیمیایی بیشتری نسبت به نوشیدن 1 گالن از همان آب جذب می کند. مطالعات نشان می دهد که حداکثر زیان ما در برابر کلر ، به علت استنشاق بخار و جذب پوستی به هنگام دوش گرفتن است که از آن جمله می توان به سلامت سینه ، سرطان مثانه ، آسم و بسیاری بیماریهای دیگر اشاره کرد . یک دوش گرم تخلخل های پوست را باز می کند و اجازه می دهد کلر و دیگر مواد شیمیایی نسبت به آب شیر باشد،به علت این واقعیت که کلر و دیگر مواد شیمیایی سریعتر و با یک درجه حرارت کمتر از آب تبخیر می شوند ، استنشاق وسیله بسیار زیانبار از نوشیدن است ، زیرا گاز کلر ( کلروفرم) که ما استنشاق می کنیم مستقیما به داخل جریان خون می رود . وقتی ما آب آلوده می نوشیم سم ها تا حدی در کلیه ها و دستگاه گوارشمان فیلتر می شوند . ولی کلری که از راه تنفس وارد بدن می شود تا رسیدن به ریه ها هیچ گونه فیلتری نمی شود . معلوم شده بخارات کلر یک تحریک کننده قوی بافت حساس و معابر برونشی داخل ریه هایمان هستند . در جنگ جهانی دوم با استفاده از این مطلب از کلر به عنوان یک سلاح شیمیایی استفاده می شد . استنشاق کلر یکی از علتهای آسم و برونشیت (به ویژه در کودکان) که در دو دهه ی اخیر تا سیصد درصد افزایش یافته است.

چگونگی حذف کلر آزاد از آب

با توجه به اینکه کلر این ماده میکروب کش به طور طبیعی بر حیات موجودات زنده اثر منفی می گذارد ، مقدار کلر موجود در آب که جهت ضد عفونی به کار می رود ، بر روی پوست و همچنین پیاز موی انسان تاثیر نا مطلوبی می گذارد.بنابراین چنانچه بتوانیم کلر محلول در آب را هنگام شستشوی مو از بین ببریم در واقع توانسته ایم به طور طبیعی از بسیلری از ناراحتی های پوستی یا موی سر جلوگیری کنیم.دستگاه کلر گیر به همین منظور طراحی شده است . کلر به دلیل اینکه یک غیر فلز قوی و در جدول مندلیف در گروه هالوژنها بعد از فلور قرار دارد و مدار آخر این عنصر دارای 7 الکترون است و میل ترکیبی برای گرفتن یک الکترون دارد بنابراین میل ترکیبی شدیدی با فلزات دارد . در داخل کارتریج ترکیب فلزی قرار دارد که هنگام عبور آب از این فیلتر ترکیب کلر با این فلزات منجر به تولید کلرید فلز (نمک فلز) شده و در واقع تاثیر کلر خنثی می شود.در داخل این کارتریج ماده دیگری به نام بلور کوارتز قرار دارد که باعث کم شدن کشش سطحی آب شده و این عمل باعث زیاد شدن کف مواد شوینده مانند صابون و شامپو می شود . دستگاه کلر گیر با از بین بردن بیش از 90% کلر موجود در اّب شادابی پوست شما را افزایش داده و موهای حالت پذیر را برای شما به ارمغان می آورد.

با از بین بردن کلر (زیان آور ترین ماده برای پوست و مو)

1. از ریزش و خشکی مو و پوست خود حفاظت کنید.

2. تغییرات قابل توجهی در پوست و موی خود احساس کنید و از داشتن پوستی لطیف و شاداب لذت ببرید.

3. دیگر گازهای منتشر شده از کلر را استشمام نکنید.

4. دیگر نگران تغییر رنگ موهای رنگ شده خود نباشید.

دستگاه کلر گیر سر دوشی برلی استفاده بهینه در اختیار شما قرار می گیرد(که با کاهش میزان هزینه های مصرفی آب) زینتی برای حمام شماست.

(کارتریج قابل تعویض برای تداوم کلر زدایی)

1. هر کاتریج 12-9 ماه عمر مفید دارد این ظرفیت برای یک خانواده 2 یا 3 نفره می باشد .(حدود 110.0000 لیتر آب خانگی به طور معمول)

2. تعویض کارتریج سهل و آسان بوده و فقط چند ثانیه برای تعویض آن زمان لازم است.

(ایده آل برای تمام اعضای خانواده)

طبق تحقیقات برای سلامتی پوست و مو کلر باید از آب مورد استحمام حذف شود ، زیرا در هنگام دوش گرفتن با آب گرم روزنه های پوست باز شده و کلر موجود در آّ ب می تواند به داخل پوست نفوذ کرده و همچنین همراه بخار آب داخل ریه ها شده و باعث بیماری های ریوی (مانند آسم و برونشیت)می گردد.

فیلتر دستگاه تصفیه بیش از 90% کلر آزاد در آّ را به منظور ایجاد یک آب دوش سالم و بهداشتی حذف می کند.

(کلر و بیماری های پوستی ،ریوی و ریزش مو)

طبق تحقیقات تیم پزشکی دانشکده پزشکی ویسکانسین ریزش مو ، بیماری های پوستی و ریوی با آب کلر زده رابطه مستقیم دارد. افزودن کلر به آب آشامیدنی جهت ضد عفونی کردن آب نیاز است ولی در هنگام مصرف اّ ب ، به خصوص هنگام دوش گرفتن لازم است این کلر حذف شود زیرا 3/2 بیماری های حاصل از کلر آّب از طریق جذب این گاز توسط ریه ها و پوست می باشد.

برای مثال وقتی شما در استخر شنا می کنید چشمهای شما به سوزش می افتد و بعد از خارج شدن از استخر موهایتان خشک و بعد حالت شده و پوست صورتتان نیز خشک می شود و این اثرات کلر می باشد و در دوش حمام به صورت خفیف تر است ولی برای دراز مدت اثرات نا مطلوبی را بر روی پوست ،مو و ریه ها می گذارد.

یکی از سرطان هایی که ارتباط مستقیم با دوش گرفتن با آب نا سالم را دارد سرطان سینه است .اخیرا صندوق ملی سرطان سینه آمریکا گزارشی در مورد (ارتباط کلر) منتشر کرد که یک عامل مشترک میان زنانی که سرطان سینه دارند ، آن است که همگی آنها دارای 50% تا 60% مقادیر بالاتر فرآورده های فرعی کلر در بافت سینه دارند . امروزه آمریکا در هر 13 دقیقه یک زن از سرطان سینه قوت می کند.

(حذف کلر توسط فیلتر 1000-QC )

تست کلر با کیتهای OTO یا DPD ممکن است کاهش کلر موجود در آب را به درستی نشان دهد وجد یون ها یید در آ ب باعث افزایش کلر با کیتهای OTO یا DPD می شود.

وجود کلر آمین به کار گرفته شده جهت ضد عفونی آّ نیز باعث نتایج غلط در اندازه گیری کلر آزاد می شود. وقتی از کلر و آمونیاک به طور همزمان برای ضد عفونی آب استفاده می شود کلر آمین در آب تشکیل می شود .کلر آمین باعث کاهش قدرت ترکیب کلر با مواد آلی در آب می شود این امر باعث تولید تری هالومتانها THMS میشوند که به صورت بالقوه برای بدن مضر می باشند . چون کلر آمین قدرت گندزدایی کمتری نسبت به کلر آزاد دارد معمولا از غلظت بالاتری از کلر برای از بین بردن باکتری ها استفاده می شود. بعد از اینکه کلر جذب باکتری های مضر شد کلر باقی مانده همان کلری است که توسط فیلتر 1000-QC حذف می شود.

برای دستیابی به میزان دقیق کلر آزاد از آّب بهتر است از روشهای کنترل کیفی آزمایشگاهی مانند روش تست تتراسیون آمپرومتریک استفاده کرد.

این دستگاه دقیقا طبق نمونه آمریکایی (RAINSHOW) طراحی کرده است که در چندین آزمایشگاه معتبر تست گردیده و آن را تایید کرده اند که 95% کلر آزاد موجود در آب توسط این دستگاه حذف می شود.

برچسپ: 
پشتیبانی واتس اپ