تازه ها

مراحل تصفیه آب شهری, فرآیند تصفیه آب شرب

مراحل تصفیه آب شهری, فرآیند تصفیه آب شرب

تصفیه آب شهری، در مجموع، به فرآیندهایی در مقیاس صنعتی گفته می‌شود که منجر به تولید آب قابل قبولی جهت مصرف می‌گردد. این مصارف می‌توانند شامل آشامیدن، مصارف صنعتی و یا صنایع داروسازی باشند. تصفیه آب شهری، مشابه با استریل کردن آب در مقیاس کوچک نیست که به‌منظور رفع نیاز تعداد افراد اندکی انجام می‌شود. عملیات تصفیه آب باید قادر باشد که آلاینده‌های موجود در آب را حذف کرده و یا به‌قدری آن‌ها را کاهش دهد که غلظت آن‌ها برای استفاده به حد مطلوب برسد، آن‌چنان که بتوان آب استفاده شده را با اطمینان خاطر به محیط زیست برگرداند.
ادامه مطلب
علت های آلودگی آبهای زیرزمینی

علت های آلودگی آبهای زیرزمینی

آلوده شدن آبهای زیرزمینی با پاتوژنها و نیترات، برحسب تراکم جمعیت و شرایط هیدروژئولوژیک زمین، می تواند بدلیل نفوذ مایعات موجود در سیستم های فاضلاب همچون چاه توالت ها و مخازن سپتیک بداخل زمین ایجاد گردد.
ادامه مطلب
دستگاه تصفیه آب با ممبران اسمز معکوس

دستگاه تصفیه آب با ممبران اسمز معکوس

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس می تواند به طور قابل ملاحظه ای بسیاری از مواد معلق و حل شده در آب را حذف کند

ادامه مطلب
مشاوره خرید بهترین دستگاه تصفیه آب

مشاوره خرید بهترین دستگاه تصفیه آب

قبل از اینكه در بازار به دنبال دستگاه تصفیه آب مناسب خود باشید می بایست به نکات مهم در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی دقت کنید و اطلاعاتی درباره كیفیت آب مصرفی خود كسب كنید. اگر كمی وقت بگذارید و اطلاعات مختصری درباره وضعیت آب مصرفی خود كسب كنید، می توانید با انتخاب بهترین و مناسب ترین دستگاه تصفیه آب، هم نیاز خود را به درستی مرتفع كنید و هم از اتلاف وقت و هزینه خود جلوگیری كنید. در این مطلب نکات مهم در جهت انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب ارائه شده است
ادامه مطلب
مشخصات آب تصفیه کن مناسب و استاندارد

مشخصات آب تصفیه کن مناسب و استاندارد

مهمترين نكات و راهنمای خريد تصفيه آب خانگی

1 - بهداشتي بودن كليه اجزا و قطعات

2 - تك تك مراحل تصفيه آب و كارايي آنها

4 - نوع اتصالات تصفيه آب

5 - نوع محفظه‌ها (هوزينگ‌ها)

6 - شير برقي

7 - سوئيچ فشار پايين

8 - كمپاني‌هاي توليد كننده و توزيع كننده تصفيه آب

9 - گارانتي،‌خدمات پس از فروش و در دسترس بودن نمايندگي‌هاي مربوطه

ادامه مطلب
چگونه آب آشامیدنی تصفیه می‌شود؟

چگونه آب آشامیدنی تصفیه می‌شود؟

 آب قابل شرب، مانند هر ماده‌ دیگری، مقدار کمی باکتری دارد. وجود بسیاری از این باکتری‌ها امری عادی بوده و معمولاً هم مضر نیستند. در اغلب موارد به آب آشامیدنی کلر اضافه می‌کنند تا از رشد باکتری‌ها در هنگام توزیع از طریق خطوط لوله، جلوگیری شود. به‌همین دلیل در آب آشامیدنی مقادیر حداقلی از کلر نیز یافت می‌گردد.
ادامه مطلب
تبریک سال نو، نوروز 1397 مبارک

تبریک سال نو، نوروز 1397 مبارک

شرکت عمران سازان مهاب بدینوسیله سال نو را به همکاران و هموطنان گرامی و ارجمند تبریک عرض می نماید و سالی سرشار از موفقیت را برای یکایک شما عزیزان آرزومند است.
شرکت عمران سازان مهاب سال  97 را با امید ارائه خدمات مهندسی مفید، بروز و رضایت بخش  به همکاران و هموطنان گرامی آغاز می نماید.
این شرکت در سال جدید با خدمات مهندسی و فروش تخصصی تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب در موارد ذیل آماده خدمت رسانی است
ادامه مطلب
غشاهای سرامیکی Ceramic membranes

غشاهای سرامیکی Ceramic membranes

امرزه استفاده از تکنولوژی های غشایی در فرآیندهای مختلف فرآوری مواد در حال افزایش بوده و استفاده از این تکنولوژی در صنعت آب و فاضلاب نیز روبه گسترش هست. غشاهای سرامیکی یکی از انواع غشاهایی می باشد که در سالهای اخیر در زمینه آب و پساب بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است. این غشاها به دلیل ساختار فیزیکی و اندازه حفرات می تواند جایگزین فیلترهای میکرونی می باشد. این غشاها به دارای مقاومت حرارتی بیشتر و همچنین مقاوم در مقابل خوردگی می باشد.
ادامه مطلب
نمایشگاه صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب

نمایشگاه صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب

بدینوسیله از شما دعوت میگردد جهت بازدید از غرفه شرکت عمران سازان مهاب در نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب سال 1396 واقع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی سالن 35 غرفه 349 حضور بهم رسانید.

ادامه مطلب
بارورسازی ابرها و برنامه های وزارت نیرو

بارورسازی ابرها و برنامه های وزارت نیرو


⛈به گفته این مقام مسوول، استحصال آب از این طریق بین 150 تا 450 ریال در هر مترمکعب هزینه دارد؛ این در حالی است که تامین آب از طریق آب شیرین کن ها بین 30 تا 60 هزار ریال در هر مترمکعب هزینه بر است.
میدانی بطور نمونه با اشاره به مشکلات تامین آب شرب در شهرهای جنوبی استان فارس، گفت: وزارت نیرو به این نتیجه رسیده است که تامین آب از طریق آب شیرین کن ها در این مناطق توجیه اقتصادی دارد و فراخوان آن در اوایل سال آینده اعلام خواهد شد.

⛈وی با اشاره به این که ساخت و بهره برداری از آب شیرین کن ها تابعی از تقاضا است، افزود: بطور نمونه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ع) برای تولید همزمان آب و برق از طریق آب شیرین کن ها به ظرفیت یک میلیارد مترمکعب اعلام آمادگی کرده، اما پیش از هر چیز باید تقاضا برای آن وجود داشته باشد.

ادامه مطلب